• Video
  • Posted

Błękit

To krótka historia pewnego koncertu i zwykłych, ale zarazem ciekawych ludzi, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia.
Można powiedzieć, że jest pełna niebieskiego światła, a opowiedziana jest dźwiękami w tonacji Błękit. Dlatego tak ludzie występujący w filmie, jak i my odbiorcy, stają się "Pełni Błękitu", co może znaczyć niebiańscy.
To nieprzypadkowe stwierdzenie ma pobudzić naszą wyobraźnię, skojarzenia... a cała opowieść przede wszystkim nasze serca.

 

"Błękit" to kolejny film dokumentalny, reportaż, a może bardziej odpowiednio będzie powiedzieć rozmowa o koncercie Jednego Serca Jednego Ducha. To chrześcijański koncert uwielbieniowy dla Boga i ludzi, to po prostu jedna wielka modlitwa. Jak co roku odbył się on w Rzeszowie w czwartkową Uroczystość Bożego Ciała na Placu Sybiraków. W roku 2016 przypadło to w dniu 26 maja. W Polsce jest to data o tyle bardziej wyjątkowa, ponieważ każdego 26 maja obchodzimy Dzień Matki. I właśnie mama jednego z naszych rozmówców mówiła w czasie tegorocznego koncertu poruszające świadectwo o życiu, którego trudy doświadczyła bardzo wyraźnie, ale pomimo to ma w sobie błękit.
Jednego Serca Jednego Ducha każdego roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całego świata i jest prawdopodobnie największym, chrześcijańskim koncertem uwielbieniowym na świecie.
Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, perkusista Skaldów.

Ekipa filmowa Grzegorza Juziaka: członkowie GospelBox i rodziny JSJD są już nierozłączną, a wręcz integralna częścią koncertu, który w specyficzny sposób współtworzą i rozsiewają po całym świecie. Swoim filmowym opowiadaniem przedłużają jego trwanie i niosą daleko poza Rzeszów dobrą nowinę. Tworzone na wysokim poziomie artystycznym i duchowym, te wzruszające produkcje filmowe dobrze motywują...do działania...

Premiera filmu miała miejsce podczas dorocznej promocji najnowszych płyt JSJD w WDK w Rzeszowie dnia 16 października 2016 roku.

Wystąpili / Starring:
Laura Kasprzyk
Jasiek Mela

Scenariusz i Reżyseria / Screenplay and Direction:
Grzegorz Juziak
Sebastian Marszałek
Przemysław Molik

Tłumaczenie / Translation:
Matylda Stolarska

Zdjęcia, Realizacja, Produkcja / Images, Camerawork, Production: Ekipa Filmowa - Grzegorz Juziak / Przemysław Molik "Produkcja Filmowa eneduofilmy"


Ekipa Filmowa - "Produkcja Filmowa ENEDUO"

GospelBox - http://gospelbox.pl
Jednego Serca Jednego Ducha - http://jednegoserca.pl