Wywiady

Od samego początku istnienia Gospel Box siłą audycji i portalu były rozmowy z artystami. Nasze magazyny opierają się właśnie na rozmowach, z których wiele publikujemy na portalu w formie pisanej. Nikt lepiej niż sami artyści nie opowie o emocjach, jakie są źródłem ich twórczego działania. Głęboka wrażliwość i autentyzm przeżyć towarzyszących muzykom sprawia, że nasze spotkania z artystami przybierają bardzo często formę świadectwa i pokazują żywe spotkanie człowieka z Bogiem wyrażone sztuką. Zapraszamy do czytania i refleksji.

Łazarza Psy

Dwóch reperów, Tomasz „Hiob” Karenko i Łukasz „Wieczny” Wieczorek przyjaźnią się od wielu lat. Niedawno postanowili stworzyć wspólny projekt pod nazwą „Non Grata”.

WSZYSTKO MOŻE SIĘ UDAĆ

O przekraczaniu własnych możliwości, podnoszeniu się z upadków i czekaniu na szczęście z Urszulą Bednarczyk, wokalistką i basistką zespołu BeU, rozmawia Monika Maśnik

Życie celebrytów nas nie kręci

„Wymodliliśmy to zwycięstwo” – mówią Kuba Zaborski i Piotr Szumlas, którzy zajęli pierwsze miejsce w piątej edycji programu „Must Be The Music”. Młodzi artyści opowiadają o emocjach związanych z wygraną, ale także dzielą się swoim świadectwem. – „Dla nas mniejsze…

Pierwsze koty za płoty

 Z Konradem Mareckim, młodym artystą, który niebawem wyda swój pierwszy minialbum zatytułowany „Okna pamięci”, rozmawia Łukasz Sośniak.

Muzyka ma rozbijać ludzkie twierdze

Rozmowa z Kubą Kornackim, aktorem i nauczycielem aktorstwa, autorem ewangelizacyjnego projektu muzycznego „Tato”.

Ksiądz też może się buntować

Rozmowa z ks. Marcinem „Kovalem” Kowalewskim, klaretynem, założycielem zespołu Fragua, muzykiem i miłośnikiem ciężkich brzmień. Niedługo ukaże się pierwsza płyta grupy.

Plus czy minus? Dzyroo o "Jesteś Bogiem"!

„Jesteś Bogiem”, to żaden fenomen. Film ma więcej minusów niż plusów – uważa Dzyrooo z FPS. – Jeżeli moje dzieci chciałyby kiedyś pójść do kina na ten film, to zapytałbym: po co? Ten film nie ubogaca, nie wnosi niczego nowego.

Staram się iść drogą serca

Rozmowa z Moniką Kuszyńską, byłą wokalistką Varius Manx, która po wypadku samochodowym z 2006 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Niedawno ukazała się jej pierwsza solowa płyta zatytułowana „Ocalona”.

Bóg stworzył muzykę dla wszystkich

Wywiad z liderem zespołu "Raz, Dwa, Trzy" Adamem Nowakiem, który wystąpił niedawno w Częstochowie w Klubie Zero.