Na nowo czyli jak?

Nie tak dawno, bo na początku roku robiliśmy sobie postanowienia noworoczne. Jedni chcieli schudnąć, drudzy rzucić palenie, a trzecich finezja zanosi na wakacje życia. Teraz stajemy na progu Wielkiego Postu. Dla wierzących też jest to czas składania sobie i Bogu duchowych obietnic – będę częściej sięgał po różaniec, codziennie przeczytam fragment z Pisma Świętego albo będę chodzić na Drogę Krzyżową.

Gabriela Blacha "Jakubowy dar"

Płyta Gabrieli Blachy pt. „Jakubowy dar” to niewątpliwie dar autorki dla słuchaczy. W większości przypadków na krążku teksty, muzyka i aranżacje należą do samej wokalistki. Kompozycje są przemyślane i wyrażają głębokie przeżycia, z którymi nie sposób się nie utożsamiać.

Podróże na chmurze z Lidią Pospieszalską – gdzie lecimy?

Ciężko napisać obiektywną recenzję płyty osoby, która w muzyce nauczyła mnie praktycznie wszystkiego. To właśnie Lidka Pospieszalska pokazała mi jak śpiewa się z przepony, jak czyta nuty i jak można wydobyć z siebie dźwięk delikatniej. Przy takim moim emocjonalnym stosunku do niesamowitej artystki nikogo nie dziwi jak napiszę, że na płytę „Podróże na chmurze” czekałam z wielkimi oczekiwaniami i tak samo wielką radością. I ta satysfakcja z czekania jest adekwatna do tego co Lidia zaprezentowała na krążku.

Łazarza Psy

Dwóch reperów, Tomasz „Hiob” Karenko i Łukasz „Wieczny” Wieczorek przyjaźnią się od wielu lat. Niedawno postanowili stworzyć wspólny projekt pod nazwą „Non Grata”.

„Jestem wolna” Błogo Agnieszki Musiał

Z płytą Agnieszki Musiał „Błogo” jestem zaprzyjaźniona już ładnych kilka miesięcy. I po tym czasie wciąż uważam, że ten krążek to jeden z bardziej udanych debiutów tego roku.

Pęka kamień mojego serca!

Już jakiś czas temu w sieci pojawił się singiel zespołu Matula „Alfa i Omega” zwiastujący nadejście ich nowej płyty „Serce z ciała”. Utwór był energetyczny, dynamiczny, żywy. W tym wszystkim nade wszystko mądry. Właśnie w taki sposób powinien być współczesnemu światu głoszony kerygmat. Zespołowi udało się ogłosić nie tylko Dobrą Nowinę o Zbawieniu, ale swoim krążkiem udało ich się, przynajmniej mnie, przypomnieć jak wielkie znaczenie ma współdziałanie z łaską Bożą. Jednak po kolei…

Nie lękaj się! Boży Grajek i Przyjaciele

 

Płyty, które recenzujemy i które czytacie w tej zakładce na stronie Gospel Box, najczęściej przysyłają do naszej redakcji twórcy, którzy chcą wypromować swój nowy krążek. Potem dostajemy do recenzji te płyty, które przy produkcji obejmujemy patronatem medialnym. Trzecią opcją jest nasze zaproszenie danego wykonawcy do audycji i przy okazji dostajemy płytę do wykorzystania w trakcie nagrania, a potem to już samoistnie zabieramy się do pisania recenzji. Z tą płytą, o której za chwilę przeczytacie kilka słów, było zupełnie inaczej i to już pokazało, że krążek „Nie lękaj się” od Bożego Grajka i Przyjaciół będzie „inna”.