Fragua

Dotarła do nas debiutancka płyta rockowego zespołu FRAGUA. Krążek ukazał się 1 maja. Znajduje się na nim jedenaście utworów autorstwa ojca Marcina „Kovala” Kowalewskiego, głównego wokalisty grupy. Na płycie gościnnie pojawił się ks. Jakub Bartczak, ostatnio znany raper, który także przygotowuje swoją płytę.

Fragua powstała we Wrocławiu z inicjatywy o. Marcina „Kovala” Kowalewskiego w 2001 roku. Nazwa zespołu ściśle wiąże się z charyzmatem Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, gdyż fragua to po hiszpańsku „kuźnia”, a do kuźni właśnie św. Antoni Maria Klaret porównywał życie duchowe człowieka.

W skład zespołu wchodzą wykształceni i doświadczeni muzycy którzy współpracują m.in. z Anti Babylon System, God’s Property, Kraków Gospel Choir, Elżbietą Adamiak, Grażyną Brodzińską, Jackiem Wójcickim, Michałem Gaszem czy Łukaszem Zagrobelnym. Są to Sebastian Ruciński na gitarze, Kosma Kalamarz na gitarze basowej i Przemysław Smaczny na perkusji.

Płytę można nabyć przez Internet, zaglądając na stronę www.fragua.pl lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..