120 Gospel Box – Poldek Twardowski

Nie od dziś wiadomo, że nawiązanie rzeczywistej relacji z Bogiem daje radość. Widać to na oazach, podczas spotkań wspólnot i ruchów, na chrześcijańskich koncertach. Trudniej tę radość dostrzec podczas naszych parafialnych, coniedzielnych Eucharystii. Często nawet świąteczne „alleluja” śpiewamy cierpiętniczym głosem i ze zwieszoną głową. Wiele osób i ruchów dostrzega ten problem i próbuje mu zaradzić, zachęcając ludzi do nawiązania żywej relacji z Bogiem. Taką inicjatywę podjęła również przed laty grupa poznańskich muzyków.

 

 

Od 2001 roku w Poznaniu, w kościele dominikanów przy alei Niepodległości (z reguły w ostatnią niedziele miesiąca), odbywa się spotkanie, pod oczywistym tytułem „Niedzielne Wielbienie Boga”. Jest tam wtedy głośno, tłoczno i radośnie. Całość rozpoczyna Msza Święta o godzinie 13:00, później śpiew, muzyka i modlitwa łączą się w uwielbianiu Wszechmogącego.

Inicjatorem i koordynatorem spotkań jest Poldek Twardowski. Artyści dbają nie tylko o duchową stronę spotkania, ale także o jakość muzyki, która brzmi podczas wielbienia. Instrumentaliści to zawodowi muzycy dobrze znani zarówno w poznańskim środowisku jak i na ogólnopolskiej scenie muzycznej. Chórzyści to studenci, młodzież, uczący się i pracujący, ludzie różnych z różnych wspólnot z Poznania i okolic. – Jesteśmy otwarci na nowe osoby i chętnie każdego zapraszamy! – piszą na swojej stronie.

Grono wspaniałych muzyków, chcących uwielbiać Pana wciąż się powiększa. Trzon w sensie duchowym stanowi grupa teatralna „Droga”, w której Poldek również aktywnie działa. – To, co robimy, nazwałbym pospolitym ruszeniem ku chwale Bożej. Są utwory, które gramy za każdym razem inaczej, zamienia się to w wielkie jam session dla Jezusa – mówi Poldek Twardowski. 

Przez lata poznańskie wielbienie wydało obfite owoce. Najważniejsze to oczywiście te, ukryte w ludzkich sercach – owoce nawrócenia i odzyskania radości z bycia dzieckiem Bożym. Nie można również bagatelizować faktu, że spotkania te jednoczą ludzi, nieraz bardzo różnych, mających odmienne poglądy i doświadczenia. Wartością dodaną tych spotkań jest także znakomita muzyka, która powstała przez te wszystkie lata i „rozeszła się” po Polsce.

  

Poznańscy artyści chcą iść dalej. Postanowili podzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi swoją muzyką i radością. Powstała płyta „Na fali wielbienia”, którą dziś prezentujemy w naszym programie. Inspiracją do jej wydania było m.in. zainteresowanie ze strony Wydawnictwa Św. Wojciech, które – doceniając zarejestrowany materiał – postanowiło go upublicznić. Stąd w naszym studiu, oprócz Poldka, gości także Piotr Filipiak, który w wydawnictwie odpowiada za promocje. Krążek zawiera utwory, które podczas niedzielnych wielbień pojawiają się od lat.